Aktualności

Indywidualne

Miło nam poinformować, że sponsorowany przez naszą firmę Paweł Śmiłowski zdobył dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity (Seniorów):
– Srebrny za zajęcie 2 miejsca w grze mieszanej z Magdaleną Świerczyńską,
– Brązowy za zajęcie 3 miejsca w grze podwójnej mężczyzn z Przemysławem Szydłowskim.

Paweł „wyrósł” już z juniora i pierwszy raz zagrał w Elicie i od razu odniósł ogromny sukces!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Poniżej link do wyników mistrzostw http://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=6432746B-2FF3-4B5D-8D70-36983CE04D83

finał1 dekoracja_mixta

Przedstawiciel firmy BARTER S.A. odwiedził Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Mońkach klasę o profilu kolejowym

201710170845_0001

POLISH LNG CONFERENCE 2017 – JUST TWO MONTHS LEFT

polish_lng

Newsletter #02

POLISH LNG CONFERENCE 2017 – JUST TWO MONTHS LEFT  
22-23/11/2017 / Warsaw / Poland

 

The first edition of the Polish LNG Conference goes live in a little over two months. Don’t miss your chance to get involved in this unique, two-day event, filled to the brim with exciting presentations, workshops and discussion panels!

The two-day, international event is going to concentrate on the impact of LNG on the Polish and European energy policy and energy market and its role as a catalyst for the creation of synergies between different modes of transport. On top of that we will talk about new and upcoming LNG related technologies and the LNG supply chain.

Speakers

The Polish LNG Conference is the perfect platform to make your voice heard! Contact us if you would like to speak at the event.

Sponsors

We have prepared a broad range of sponsorship packages which can help you and your company get noticed by the crème de la crème of the LNG industry! Get in touch and we will definitely be able to tailor them to your particular needs.

Partners

We’re looking for media and honorary partners to help us spread the word around. Help us help you and together we will create an event to be remembered!

Delegates

Last but not least – the audience. It’s the audience that makes the conference. Our events are known for consistently gathering a fantastic, engaged crowd. Don’t hesitate and register now – it’s an event you’re not allowed to miss!

 
agenda ›

cooperation ›

registration ›

discover more ›

 

Organisers

actia_forum
polish_lng_small

PLP Members

members

Honorary Partner

patron

Contact us

Alessandra Bertini
Project Manager
+48 513 649 533
ola@actiaforum.pl

Michał Hołoga
Event Coordinator
+48 574 504 270
michal@actiaforum.pl

Andrzej Urbaś
Marketing & Programme
+48 502 557 535
andrzej@actiaforum.pl

 

Certyfikat Innowacje 2016

Miło nam poinformować, że firma Barter S.A. otrzymała Certyfikat udziału  w rankingu Kuriera Porannego i Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w kategorii Firmy.

Innowacje 2016

Udział w programie edukacyjnym 'Tędy w trendy' w Telewizji Białystok

Miło nam poinformować, że dnia 05.11.2016  firma Barter S.A. uczestniczyła w programie edukacyjnym „Tędy w trendy” w Telewizja Białystok. Program informował o gazie LNG jego zaletach, możliwościach jego wykorzystania i procesie skraplania  gazu. Link do programu :

 

bialystok.tvp.pl/27616908/05112016

 

Reklama w telewizji

Miło nam poinformować, że w najbliższą środę (13.04.2016r) rozpocznie się kampania reklamowa w telewizji ogólnopolskiej.

Spoty reklamowe będą emitowane przed programami Agrobiznes i Tydzień w TVP.

VI Forum Rynku Pracy w Białymstoku

W dniu 27.01.2016 r. odbyło się VI Forum Rynku Pracy w Białymstoku, w którym nasza firma wzięła udział. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

DSC_0767 DSC_0761
DSC_0766 DSC_0759
DSC_0757 DSC_0756
DSC_0752 DSC_0750
DSC_0749 DSC_0747
DSC_0742 DSC_0740
DSC_0739 DSC_0738
DSC_0734 DSC_0730
DSC_0736

 

File0969

 

BARTER S.A. podpisał umowę o współpracy z Politechniką Białostocką

           Wspólne przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe i zawodowe praktyki studenckie – znalazły się w umowie intencyjnej, którą we czwartek 2 lipca br. podpisali przedstawiciele Politechniki Białostockiej i firmy BARTER SA.

Uczelnia ma wspierać przedsiębiorstwo w zakresie doradztwa naukowo-technicznego dotyczącego energetyki, ciepłownictwa i ogrzewnictwa. Firma ma m.in. pomagać Politechnice w wyposażaniu laboratoriów dydaktycznych i naukowych. Współpraca jest ważna szczególnie ze względu na badana prowadzone na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Umowa została podpisana w biurze Prorektora Politechniki Białostockiej ds. Rozwoju i Współpracy dr. hab. inż. Romana Kaczyńskiego, w obecności Dziekan Wydziały Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. dr hab. inż. Józefy Wiater oraz dr. hab. inż. Mirosława Żukowskiego.

Dr hab. inż. Mirosław Żukowski stwierdził: „Mamy nadzieję zdobyć partnera biznesowego, który pomógłby w przełożeniu tego, co robimy w teorii, na zastosowania praktyczne. Spółka Barter to ogromna firma o zasięgu międzynarodowym, która posiada świetnie wyposażoną bazę związaną z systemami gazowniczymi. Na naszym Wydziale jest wielu teoretyków tego tematu, trochę mniej praktyków. Myślę, że w przyszłości ta firma umożliwi nam poznanie praktycznych aspektów różnych systemów stosowanych w gazownictwie.”

BARTER S.A. jest prężnie rozwijającą się firmą w sektorze energetycznym. Funkcjonuje w tej branży od 1999 roku. Podstawowym profilem działalności spółki jest sprzedaż i dystrybucja gazu płynnego, węgla, nawozów i soli drogowej. Sieć dystrybucyjna obejmuje obszar całego kraju, a także krajów Unii Europejskiej.

Bogdan Rogaski, Prezes Zarządu Barter S.A.: „Jest ogromna potrzeba współpracy nauki z przemysłem, wyrażona po obu stronach. Jeśli chodzi o przemysł to im większe otrzyma wsparcie od strony kadry naukowej, tym będzie miał większe możliwości konkurowania na rynkach zagranicznych. Na całym świecie przemysł bardzo ściśle współpracuje z nauką. My w Polsce tego standardu dopiero się uczymy. Dla wielu polskich firm to ważny warunek dotrzymania konkurencyjności w stosunku do partnerów zachodnich, którzy mają długoletnią tradycję takiej współpracy. Natomiast ze strony ośrodków naukowych sukces zależy od praktycznego zastosowania teorii – to ważny element potwierdzenia stanu wiedzy, a także określenia dalszego rozwoju kadry naukowej. Dzięki współpracy z przemysłem naukowcy mają możliwość przeprowadzenia badań, uczestniczenia w dużych projektach biznesowych oraz rozwiązywania współczesnych problemów technicznych. Czyli pożytek jest dwustronny. Problem w tym, żeby tę współpracę sensownie ułożyć, by kształcić i przygotowywać młode roczniki absolwentów do tych dziedzin, które się na danym terenie rozwijają. I jeśli w tej chwili mamy w Polsce intensywny rozwój branży LNG, a na Podlasiu takim partnerem jest firma Barter, to Politechnika Białostocka ma ogromną szansę, żeby poprzez współpracę z nami rozwijać ten bardzo ciekawy obszar wiedzy. Już dziś wiemy, że poprzez rozwój technologii LNG wchodzimy w nowe dziedziny wiedzy. My eksperymentujemy, a Państwo możecie w tym uczestniczyć.”

Pierwszy krok w tej interesującej współpracy został już podjęty – to podpisanie dzisiaj umowy intencyjnej. Drugi – to zapowiedziane na dzisiejszym spotkaniu przez Dziekan prof. Józefę Wiater, zaproszenie firmy Barter S.A. do udziału w Radzie Przedsiębiorców Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Podpisanie umowy o współpracy

Pełna treść umowy o współpracy z Politechniką Białostocką znajduje poniżej :

Umowa o współpracy z Politechniką Białostocką

 

BARTER S.A. na liście 500 firm Rzeczpospolitej

Barter S.A. jest najwyżej notowaną białostocką spółką na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw. W 17. rankingu Rzeczpospolitej spółka zajęła 247 miejsce.

Głównym kryterium, decydującym o miejscu na liście była dynamika przychodów z 2014 r. w stosunku do roku ubiegłego. Białostocki dystrybutor węgla, gazu i nawozów – spółka Barter SA z przychodami 1,214 mld zł znalazł się na 247 miejscu na liście.
– Wysoka pozycji Barteru w rankingu to efekt naszych działań rynkowych, które doceniają nasi stali klienci, a co w efekcie przekłada się na wysokie obroty spółki – mówi Bogdan Rogaski, prezes Barter SA. – Inwestujemy w infrastrukturę naszych terminali i baz, modyfikujemy i doskonalimy procedury obsługi, wprowadzamy innowacyjne standardy sprzedaży, dostosowane do potrzeb odbiorców, co przyciąga nowych i dynamicznie rozwijających się klientów sieciowych, hurtowych jak i indywidualnych.

Wysokie przychody to także efekt strategii działania na obszarze całego kraju, zakładającej rozszerzanie działalności i dywersyfikację oferty zarówno w segmencie węgla, jak i gazu płynnego.
– Naszym atutem są też doświadczeni i kompetentni pracownicy, którym zależy na rozwoju firmy – dodaje Bogdan Rogaski.

barter-terminal3

 

Artykuł BARTER S.A. i LNG

W dniu  09.02.2015 ukazał się artykuł w Rzeczpospolitej na temat  tankowania statków LNG . Jest to podyktowane nowymi przepisami unijnymi regulującymi emisję spalin w akwenie Morza Bałtyckiego. Firma  Barter podpisała umowę ramową z Portem Gdańskim na bunkrowanie statków . Bunkrowanie ( tankowanie) statków daje nowe możliwości rozwoju rynku LNG na rynku polskim. Jesteśmy zainteresowani tym segmentem rynku LNG, bowiem szacujemy że jest to rynek, który będzie dynamicznie się rozwijał  przez najbliższe lata, m.in. dzięki wprowadzeniu tzw. „dyrektywy siarkowej” oraz coraz większej dostępności i atrakcyjnej cenie skroplonego gazu ziemnego. Bardzo ważne jest podkreślenie, że gaz ziemny jest ekologicznym paliwem, charakteryzującym się wyjątkowo niewielką emisją zanieczyszczeń, odpowiadających za „efekt cieplarniany” – podczas spalania.  Barter wiąże duże nadzieje z tym segmentem rynku. W roku 2014 sprzedaliśmy blisko tysiąc ton skroplonego gazu ziemnego, w roku 2015 planujemy podwojenie sprzedaży.
– czytaj więcej Rzeczpospolita http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/532645,1177823-Rodzime-firmy-LNG-chca-zdominowac-Baltyk.html oraz na http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl/artykul/baltyckie-statki-warszawskie-i-olsztynskie-autobusy-beda-tankowaly-lng-z-barter-sa

 cysterna1